1. Nebojte se experimentovat se značkami

Dejte šanci obchodům, které jsou pro vás neznámé. Zaměřte se víc na materiály a zpracování. Líbí se vám střihy, které značka prezentuje? Hodí se pro vaši věkovou kategorii a jdou ruku v ruce s vaším životním stylem, ať už je jakýkoliv?  Bingo. Dejte těmto novým značkám v roce 2019 zelenou.  Možná najdete vaše nové oblíbence. 

 

2. Nenásledujte módní diktát 

Sezonní hity sice lákají, ale opravdové módní ikony jim nepodléhají. Dobře vědí, že mají jen jepičí život a na konci sezóny jsou ze hry. Právě proto se vyplatí investice do materiálů a klasických střihů, které neomrzí tak jako extravagantní kousky. A že mají dražší cenovku? Ve finále jsou výrazně výhodnější. Rozpočítejte si, kolikrát outfit za sezonu vezmete, a porovnejte s tím, jak často obléknete drahý model. Výsledek je enormní. Jistě si pamatujete na citaci, že nejsme tak bohatí, abychom nosili levné věci .  

 

3. Třešnička na dortu

Doplňky. Nebojte se do nich investovat. Nestárnoucí klasické kousky mají neustále vzrůstající hodnotu a jednoduché a střídmé tvary z módy jen tak nevyjdou. Nebojte se tedy větší investice, ta se vám totiž v případě kabelky zcela jistě vrátí. A boty? Ty nikdy nepodceňujte. Nemoderní a nekvalitní obuv dokáže zničit celkový dojem během okamžiku. A to by byla škoda. 

 

4. Neshromažďujte

Nechávat si věci na dobu, „až zase zhubnu“, „až se to vrátí do módy“, „až se to bude někdy hodit“, je zbytečné. Vaše skříně jsou tak „zasekané“ oblečením, které si s největší pravděpodobností už nikdy neobléknete. Udělejte to tak, že si sama řeknete, že za každý nový kousek, který si koupíte, se zbavíte jednoho, který vám v šatníku leží přes rok. Jedině tak bude zbavování se oblečení úměrné nákupům a nebudete zahlcena.